KARATE PRO DĚTI


Děti se seznamují se základy tradičního karate přizpůsobujeme jej jejich věku a postupně se naučí i složitější techniky, zapamatují si japonské výrazy a naučí sestavy kata. Koncepce tréninku je zaměřena na rozvoj sportovních dovedností pomocí celomotorických cvičení, rozvoji koordinace, flexibility. Do tréninku jsou také zařazeny hry. Vzhledem ke specifice bojových umění (naučené znalosti se dají použít v běžném živote) dbáme zvýšenou pozornost výchovnému působení na děti. Disciplína, etiketa, sebevědomí, ovládání vlastní agresivity, vyrovnanost, to vše se u nás děti naučí. První rok cvičení by měla většina začátečníků splnit zkoušky na první technický stupeň – bílý pás. Pokud dítě z nějakých důvodů u zkoušek neuspěje (nebo je nemocné) nic se neděje a výcvik probíhá dál a zkoušky budou v dalším termínu. Pravidelný trénink přináší dětem disciplínu, všestranný motorický rozvoj a zlepšuje koordinaci. Právě náročné pohyby, které děti musí zvládnout, si vyžadují maximální koncentraci. Karatisté pak nemají potíže s udržením pozornosti a soustředěním na složité úkoly nejen ve škole.

Trénink fyzické kondice

Karate rozvíjí celý motorický systém dítěte a zlepšuje tak fyzickou kondici celého těla.

Soutěže

Děti se mohou zúčastnit soutěží jako jsou národní poháry, mistrovství ČR, evropský i světový pohár dětí v zahraničí. Pořádáme také klubové závody a přátelské utkání s přátelenými kluby.

Bezkontaktní bojové umění

Vedeme děti nikoli k agresi, ale ke kontrole svého chování a respektu vůči svému okolí. Nemusíte tedy mít strach, že by Vaše dítě chodilo domů s modřinami nebo šrámy. I přesto jde o výuku účinné sebeobrany – děti tak budou mít ty správné znalosti, jak se ubránit šikaně, ne však jak ji vyprovokovat.

3× týdně jak pro chlapce, tak dívky

Karate klade na cvičence jen takovou fyzickou zátěž, jakou jeho tělo může zvládnout, je proto vhodné jak pro chlapce, tak dívky. Výuka pro děti probíhá pravidelně 3× týdně, je však jen na Vašich možnostech, jak často bude Vaše dítě na tréninky chodit (doporučujeme alespoň 2× týdně). Při tréninku jsou děti motivovány barevnými pásky, které mohou po úspěšném složení zkoušek nosit. Díky akcím, kterých se pravidelně účastníme děti také potkávají nové kamarády nejen z Bystřice pod Hostýnem.

Letní a zimní soustředění

Každý rok náš klub pořádá letní i zimní soustředění, kterého se děti mohou zúčastnit. Na tomto soustředění jsou speciální tréninky a program her. Soustředění trvá 7 dnů. Po tuto dobu se mohou rodiče kdykoliv přijít podívat.