O KLUBU

Klub tradičního karate v Bystřici pod Hostýnem byl založen v roce 1991.

Po dobu své existence prošel proměnou od sportovního k tradičnímu karate. V současné době je členem České asociace tradičního karate, která je zaštítěna pod ITKF (mezinárodní organizací tradičního karate). Zakladatelem a presidentem ITKF byl jeden z největších mistrů karate senseie Hidetaka Nishiyama 10. dan (1928-2008).

Klub se aktivně podílí na činnosti národních i mezinárodních organizací. Účastní se národních i mezinárodních závodů a vzdělávacích seminářů. Hlavní trenér klubu Mgr. Tomáš Neradil 3. DAN, složil zkoušky na mistrovský pás u autorit tradičního karate, senseie Hidetaka Nishiyamy, dále u senseie Włodzimiera Kwiecińského  a senseie Avi Rokah.

Hlavní podstatou tréninku je dodržení zásad tradičního karate. Propojení bojového umění a sportu. Nedílnou součástí tréninku je také nácvik sebeobrany a boje z blízka.

Závodníci našeho klubu se pravidelně umisťují na medailových pozicích v různých soutěžích v tradičním karate. Máme mistry Evropy, několik mistrů republiky, vítězů národních pohárů a medailistů z mezinárodních soutěž (Anglie, Polsko, Slovinsko, Izrael… a mnoho další).

Z klubu Bystřice pod Hostýnem pochází Jakub Štěpán 2. DAN, který začal trénovat karate v 10 letech a  nyní vede vlastní klub v Praze a má za sebou tyto výsledky: 2 x bronzová medaile z MS 2014 Ženeva, vícemistr Evropy a 3. místo ME 2013 Praha, 3. místo Světový pohár 2013 Lublin, Polsko (turnaj osmi nejlepších karatistů světa).