Bystřické karate na Světovém poháru dětí.

V neděli 10.11.2019 se konala jedna z největších akcí v tomto roce – Světový pohár Budo karate dětí. Tato událost se konala v Brněnské DRFG aréně od 9:00 hodin až do 22:00 hodin.  Závodilo se celkem na 10 zápasištích a závodů se zúčastnilo přibližně 1200 dětí z České republiky, Polska, Ukrajiny, Ruska, Litvy, Německa, Rakouska, USA, Argentiny, Moldávie, Izraele, Slovinska, Rumunska, Itálie a Uzbekistánu. Soutěž byla poprvé určena nejen pro děti v nám známých kategoriích A, B, C, D, ale také pro kadety (14-15 let, od 5. kyu až DAN) a juniory (16-17 let, od 5. kyu až DAN).

Této významné akce se zúčastnilo i 34 závodníků z Bystřického klubu, pro které to byl nezapomenutelný zážitek skvělé atmosféry a výborné zahraniční konkurence. K vytoužené medaili nám chyběl pouze malinký kousek. Máme několik 4, 5, a 6 míst. Do 10 místa se umístilo přibližně 10 závodníků z našeho klubu !! V kategoriích mnohdy bylo 30-50 závodníků.

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem závodníkům, trenérům i rodičům, kteří vydrželi velmi náročný a dlouhý turnaj. Pro všechny to byla neocenitelná zkušenost, která nás posune opět o kousek dál.